22. ročník Jazz Goes to Town uvedl celou řadu českých koncertních premiér či vystoupení světových jmen jazzové scény. Mezi ně se zařadila i živoucí legenda světového freejazzu a guru evropské hudební improvizace, německý saxofonista a klarinetista Peter Brötzmann s mezinárodním triem. Dále to byl nizozemský bigband New Rotterdam Jazz Orchestra s virtuózním kytaristou Antonem Goudsmitem, mezinárodní kvartet Made To Break amerického saxofonisty Kena Vandermarka. Ovace ve stoje pak sklidil za své včerejší vystoupení švýcarský sextet Hildegard Lernt Fliegen v čele s fenomenálním vokalistou Andreasem Schaererem.
Festival hostil také několik mezinárodních hudebních projektů, na nichž se podílí významní domácí hudebníci. Sem patřil koncert norsko-českého kvartetu NOCZ se světově respektovanou zpěvačkou a houslistkou Ivou Bittovou a vystoupení hvězdy skandinávského jazzového vokálu Live Foyn Friis s česko-norským kvartetem. Zahraniční část programu dále tvořilo americko-polské trio Mike Parker´s Trio Theory a slovenští Talent Transport. Z tuzemské scény festival představil trio Between the lines saxofonisty Pavla Hrubého, unikátní projekt Michala Wróblewského, na němž se podílí jeho kvartet E Converso a smyčcový Kvintesence Quartet. Sakrální prostor Sboru kněze Ambrože rozezněl sólový koncert pro marimbu, perkuse a hlas v Čechách usazené francouzské perkusistky Cécile Boiffin. Poprvé byl do programu zařazen i mistrovský kytarový kurz vedený nizozemským kytaristou Antonem Goudsmitem. A stejně jako v předchozím roce byly součástí festivalu i noční jam sessions.
Pomyslnou tečku za festivalem udělala hvězda současné britské jazzové scény, kvartet Sons of Kemet, jejíž frontman saxofonista Shabaka Hutchings, mimo jiné v tomto roce nominovaný na prestižní hudební cenu Mercury Prize. Jejich zcela unikátní koncert se odehrál v bývalé autodílně v objektu Novákových garáží. Následnou after party obstaral svým DJ setem Gudha.
Návštěvnost 22. ročníku čítala cca 2000 návštěvníků a to jak z tuzemska, tak ze zahraničí.
Hlavní záměr kulturní neziskovky Kontrapunkt, která se organizace letošního ročníku zhostila podruhé, je nadále uchovat vysokou úroveň této hudební události a zprostředkovat široké spektrum jazzového umění obyvatelům města i jeho návštěvníkům, a tím vytvořit festivalovou atmosféru, která se otiskne v pěti říjnových dnech do života města, což se dle pozitivních ohlasů naplnilo. Doufáme, že společně setkáme a rozezníme ulice Hradce Králové i příští rok.