V letech 1890, 1930 a 1960 se díky 360° videu setkáte s vynálezcem Františkem Křižíkem a hudebním skladatelem Antonínem Dvořákem, podnikatelem Tomášem Baťou a herečkou a manželkou Karla Čapka Olgou Scheinpflugovou nebo s vědcem Jaroslavem Heyrovským a hercem Janem Werichem, jejichž úvahy doprovází i nadhled, humor a ironie. Na závěr přisednou do vlakového kupé i dva roboti a ukážou, že pohled na lidstvo a jeho úsilí o pokrok může být různý – lidský, nebo umělý.
Kroky pokroku nejsou jen poutavým vizuálním zážitkem, ale také pozváním k zamyšlení. O pokroku, který není vždy lineární, bez chyb a omylů. O technologiích, které nás proměňují – a o nás samých, kteří se s těmito změnami snažíme držet krok. Nebo je zpomalit. Podstata člověka totiž spočívá i v jeho rozporuplnosti. Expozici Kroky pokroku vytvořil autorský tým Národního muzea ve spolupráci se společnostmi 3dsense, s.r.o. a R.U.R. Postproduction. Projekt byl realizován díky sponzorské podpoře společnosti Philip Morris ČR a.s., která dlouhodobě podporuje vzdělávání, kulturu a moderní formy poznání.
Kroky pokroku jsou dalším virtuálním zážitkem, který Národní muzeum nabízí svým návštěvníkům. Prostřednictvím mobilní aplikace Muzeum v kapse je možné zobrazit v rozšířené realitě legendárního plejtváka myšoka či nahlédnout do dějin naší země a blíže se seznámit s významnými osobnostmi v rozšířené realitě Panteon: Živé kořeny.
Více informací naleznete na www.nm.cz