Mezi organizace, které se v důsledku šíření koronaviru ocitly v nelehké situaci, patří kulturní instituce, divadla, hudební kluby či galerie. Na zákaz hromadných akcí mezi prvními reagoval Cirk La Putyka, kterému se od téměř 1 700 fanoušků podařilo dosud vybrat přes 700 000 Kč. Díky této podpoře založila company platformu pro on-line přenosy živých vystoupení a záznamů představení. Své příznivce požádal o podporu také legendární pražský hudební klub Cross, který dosud podpořili fanoušci částkou 180 000 Kč, či smíchovská kulturní továrna MeetFactory. Podpořit lze i rozhlasové vysílání. Na podporu Radia Proglas založil osobní dárcovskou výzvu i biolog, kněz a pedagog Marek Orcho Vácha.
Pomoci přetíženým zdravotníkům se snaží organizace Oxyprotect zaměřující se na boj s plicní rakovinou. Specialisté na plicní a akutní medicínu již díky podpoře svých dárců mohli zakoupit desinfekci vzduchu, která je nyní použita na plicním oddělení ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. „Díky podpoře našich dárců můžeme pružněji reagovat na změny ve výskytu a projevech onemocnění, předcházet enormní únavě a vyčerpání zdravotnických pracovníků a zvýšit komfort a pocit bezpečí lékařů, sester a dalšího personálu,“ vysvětluje MUDr. Jiří Votruba, Phd. z organizace Oxyprotect, které se díky štědrým dárcům podařilo získat již více než půl milionu korun.
Mezi skupiny nejvíce ohrožené novým typem koronaviru patří senioři. Organizace Život 90 zřídila Koordinační centrum pomoci, pomocí něhož chce osamělé a izolované seniory propojovat s dobrovolníky. Seniory lze podpořit také přes Výbor Dobré Vůle a jeho Fond podpory seniorů zajišťující seniorům nacházejícím se doma v izolaci přísun potravin, léků či zdravotní pomoci.
Ohrožené současnou situací jsou také sociální podniky. Svoji prodejnu musela uzavřít například Přestupní stanice, která ve svých obchodech s darovaným oblečením na přechodnou dobu zaměstnává lidi bez domova. Služby lidem bez domova poskytuje také Armáda spásy. Ta založila sbírku na pořízení roušek a dezinfekčních prostředků pro své zaměstnance, aby mohli pokračovat v poskytování svých služeb a eliminovali případné šíření nákazy v této cílové skupině.
Nadace Via usiluje o to, aby v Česku bylo víc lidí, kteří společně pečují o své okolí a kteří darují druhým. Jejími hlavními tématy jsou proto rozvoj filantropie a rozvoj komunitního života v Česku. Za 22 let své působnosti investovala 355 mil. Kč do komunitních a filantropických projektů a zprostředkovala 270 mil. Kč neziskovým organizacím díky Darujme.cz.