Návštěvníci se budou procházet prostorem, který je členěn do několika částí věnovaných přírodě a pobytu venku, domovu a domácím pracím jihosibiřských pastevců, koženým a kostěným výrobkům ze severovýchodní Sibiře nebo duchovnímu životu a šamanismu. Celá výstava je pak zakončena návštěvnickou zónou, kde si na své přijdou děti i dospělí. Je zde jak tematické hřiště, tak i prostor na klidné čtení výstavních textů.
Nahlédnete také do jurty tuvinských kočovných pastevců, poznáte řemeslnou zručnost severosibiřských Čukčů a najdete každodenní potřeby k přežití i z dalších částí této krásné, ale nemilosrdné krajiny. Seznámíte se však také se světem magie, duchů a šamanů. K vidění bude řada originálních předmětů, například šamanské bubny, nádoby ke skladování a zpracování potravin nebo dětský kabátek z rybích kůží.
Sbírkově vychází tato výstava ze dvou větších celků. Z tuvinské sbírky Petra Skalníka z 60. let 20. stol. a z kolekce Františka Poledny Vlkovského ze severovýchodní Sibiře shromážděné kolem roku 1909. Vedle sbírek Náprstkova muzea asijských afrických a amerických kultur budou vystaveny i výpůjčky z Moravského zemského muzea v Brně a od soukromých sběratelů – dokumentaristy a spisovatele Martina Ryšavého a fotografa Stanislava Krupaře.