Kromě ní se veřejnost může těšit na přednáškové cykly, konference a workshopy věnované nejrůznějším oblastem života barokní doby. Veškeré informace budou zveřejňovány na portálu www.zapadoceskebaroko.cz.
Součástí Centra baroka je též nově otevřená expozice „Baroko a jeho svět“, která je zaměřena „na odkaz doby, která výrazným způsobem poznamenala jak českou krajinu dominantami jedinečných staveb, tak duši lidí, kteří dokázali vnímat díky umění, hudbě a literatuře duchovní hodnoty a kulturní tradice,“ uvedla Alena Svobodová, vedoucí Odboru kulturu, památkové péče a cestovního ruchu KÚPK, která vznik Centra baroka i celého projektu Západočeské baroko iniciovala. Expozice představuje především architekturu Jana Blažeje Santiniho a její odkaz na Plzeňsku, zvláště pak na území někdejšího plaského kláštera formou modelů a bohatou ikonografií. Využití moderních médií oživuje expozici barokní hudbou a promítáním filmů o obnově místa a architektuře baroka na Plzeňsku.
Centrum baroka je určeno nejen odborné veřejnosti, ale především všem těm, kteří chtějí poznat dobu baroka takovou, jaká skutečně byla. Mnozí žijí v představě o „době temna“, jak ji takto popsal v některých svých dílech Alois Jirásek. Právě pro ně bude možná překvapující, když díky Centru baroka objeví bohatý společenský a kulturní život nejen ve šlechtických sídlech, ale i u prostého lidu v „podzámčí“.
Projekt Západočeské baroko, v jehož rámci Centrum vzniklo, slavnostně zahájil 25. ledna letošního roku, 12. května byl dán do provozu webový portál projektu www.zapadoceskebaroko.cz, na kterém je možné též nalézt aktuality a informace k činnosti nově otevřeného Centra baroka.
Většinu nákladů na vznik Centra baroka, konkrétně 1,93 mil. Kč financovalo přímo Muzeum a galerie severního Plzeňska, Plzeňský kraj podpořil jeho vznik částkou 300 tis. Kč.
Zdroj a další podrobnosti ZDE