
Konference proběhla za významné podpory Uměleckohistorické společnosti.
Konkurence byla opravdu veliká, ale nakonec vybrala odborná porota z dvaceti třech přednesených referátů deset příspěvků, které se podle jejího soudu vyznačují největším potenciálem pro budoucí studie na poli vědeckého výzkumu v dalších letech:
1. místo získala Anežka Kučerová z Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze za referát: Mánesův Hrobník a možnosti jeho interpretace
2. místo získala Monika Kučerová ze Semináře dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně za referát: Atrium katakomb sv. Januaria v Neapoli o 3. místo se dělí Tereza Havelková z Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze za referát: Primitivismus a mytologie v tvorbě Marka Rothka a Barnetta Newmana. Ideologický nástroj nebo spirituální lék? s Terezou Jindrovou z Katedry teorie a dějin umění Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze za referát: Neoficiální texty Petra Rezka, Jindřicha Chalupeckého a Josefa Kroutvora v období normalizace. Srovnávací studie.
Plody úspěchu sklidila i studentka z pořadatelské instituce, Ústavu estetiky a dějin umění Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích – Jana Doktorová, která se společně s se s Michalem Šelembou z Ústavu dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze podělila o 4. – 5. místo.
Organizaci příštího ročníku této soutěže převzala Ostravská univerzita.